DCS KONTROL SİSTEMLERİ

KOMPAKT DCS SİSTEMLERİ

Kompakt ve ölçeklenebilir DCS sistemleri -güçlü otomasyon fonksiyonları sağlamanın yanı sıra- donanım ve yazılım için düşük maliyet avantajı sunar. Minimum mühendislik ve maksimum otomasyon olanakları sağlayan Compact DCS sistemleri, açık ve modern sistem mimarisine sahiptir. Sahada kontrolörler tarafından kurulan dağıtılmış mimarisi ile kablolama maliyetlerini etkili bir şekilde azaltabilir. Kompakt DCS uygulama mühendisliği, devreye alma ve arıza bulma için tek bir yazılım gerektirir ve bu nedenle saha veri yolu yönetim kontrol sistemine tamamen entegre edilebilir. Operatörler için önceden tasarlanmış görsel bileşenler, kullanıcılar için birçok avantajdan biridir.

GELİŞMİŞ DCS SİSTEMLERİ

Gelişmiş Dağıtılmış Kontrol Sistemleri, endüstrinin veya enerji santralinin herhangi bir noktasında bulunan herhangi bir iş istasyonundan birden fazla uygulamaya ve birden fazla verilere erişmek için kullanılır. Gelişmiş DCS sistemleri, verimliliği ve riskleri ve maliyetleri azaltır. DCS’nin entegre mühendislik altyapısı, planlamadan yapılandırmaya ve kütüphane yönetiminden işletmeye almaya kadar karmaşıklıkları en aza indirir ve otomasyon projelerinin ömrünü destekleyerek tasarruf sağlar. IEC 61508 ve IEC61511 ile uyumlu olan DCS, tüm sistem için güvenlik sağlar ve risk oranını en aza indirir. Güçlü raporlama özelliği, işlemle ilgili bilgileri işleyerek raporlamaya olanak tanır. DCS’nin gelişmiş planlama özelliği, üretimi artırmak için önceden tanımlanması gereken çok sayıda farklı gereksinime izin verir. Ayrıca, DCS ile bir elektrik santralindeki ekipmanın durumunu sürekli izlemek, yatırım optimizasyonunu sağlamak için önemli olan önleyici bakım sağlar.

ESD ( EMERGENCY SHUTDOWN SİSTEMLERİ )

IEC 61508 uluslararası fonksiyonel güvenlik standartlarına uygunluk sertifikasına sahip olan ve dağıtılmış bir kontrol sistemi (DCS) ile tamamen entegre olan çözümlerimiz, kritik koşullar oluştuğunda bir tesisin güvenli bir şekilde kapatılmasını sağlayarak tesis güvenliğini artırır.

BMS ( BURNER MANAGEMENT SİSTEMLERİ )

Brülör Yönetim Sistemi (BMS) patlamayı önlemek ve tesis güvenliğini sağlamak için bir emniyet kapatma mekanizması dahil, yakma fırınları, fırınlar ve kazanlar için BMS brülör kapatma sistemi olarak kullanılabilir.

MARKALARIMIZ